تعرفه آمبولانس دولتی در مراکز درمانی

تعرفه آمبولانس دولتی در مراکز درمانی

تعرفه آمبولانس دولتی در مراکز درمانی چگونه محاسبه میشود و شامل چه شرایطی است؟ فاکتور های موثر در تصمیم گیری برای هزینه آمبولانس دولتی چه مواردی است؟ این سوالات به همراه ارائه اطلاعات بیشتر درباره مبحث آمبولانس دولتی در مقالات سایت موجود است و میتوانید دانش خود را ارتقاء دهید و برای خرید اقدام نمایید.

تعرفه آمبولانس دولتی بسیار کم است.

مسئله آمبولانس جزء مباحث ضروری در امر خدمات درمانی کشور است. اهمیت منابع انسانی و کمک رسانی سریع به انسان ها جزء اهداف با ارزش است و تعرفه آمبولانس دولتی برای آن ناچیز است. مخصوصا اگر در خانه یا خانواده بیماری دارید که شرایط اورژانسی دارد و از آمبولانس زیاد استفاده میکنید، لازم است درباره تعرفه های آمبولانس، همچنین آمبولانس های دولتی و خصوصی و خدماتی که ارائه میشود، اطلاعات کسب کنید تا بهترعمل کنید. مسئله جان اطرافیان، خانواده و دوستان تان ارزشمند است پس لازم است جدی گرفته شده و در این باره تحقیق کنید.

همچنین اگر انسان سالمند در بستر بیماری دارید، باید تمهیدات لازم را بیندیشید. شاید گاهی لازم باشد از آمبولانس خصوصی استفاده کنید تا نکرانی همه اعضای خانواده برطرف شود. پس شماره یک موسسه آمبولانس خصوصی همیشه داشته باشید تا به مشکل نخورید. گرچه ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری برای یک آمبولانس خصوصی بپردازید، اما ارزش این را دارد که جان بیمار شما حفظ شود و خدمات رسانی به او تسهیل گردد. پس استفاده از آمبولانس دولتی و خصوصی در شرایط شما ضروری و لازم به حساب می آید.

در این رابطه ممکن است سوالاتی در ذهن مخاطب جای گیرد و بدنبال جواب باشد که این مقاله بحث تعرفه آمبولانس دولتی را کاملا باز کرده است، پس سرفصل های زیر میتواند قابل استفاده و پرکاربرد باشد:

 • نحوه محاسبه تعرفه آمبولانس دولتی
 • تعرفه آمبولانس دولتی و مکان های استفاده از آن
 • انتقال بین شهری و میزان تعرفه آمبولانس دولتی
 • تعرفه آمبولانس دولتی در طرح تحول سلامت
 • کادر پرستاری و پزشکی مجرب در تعرفه آمبولانس دولتی
 • تعرفه آمبولانس دولتی در ماشین تیپ A یا B
نحوه محاسبه تعرفه آمبولانس دولتی

نحوه محاسبه تعرفه آمبولانس دولتی

تعرفه آمبولانس دولتی و خصوصی همیشه توسط وزارت بهداشت به مراکز ذی ربط ابلاغ میشود و لازم است همه این مراکز، تعرفه ها را در عقب آمبولانس نصب کنند. فاکتور های بسیاری در تعرفه آمبولانس دولتی موثر است گرچه در مجموع مبلغ بالایی نیست. این فاکتور ها به شرح زیر است:

 • تفاوت تعرفه آمبولانس برای تهران و یا برای شهرستان ها
 • دریافت هزینه اولیه به عنوان تعرفه ورودی
 • توقف آمبولانس در محل اعزام برای بیش از 2 ساعت و رسیدن به ساعت سوم
 • عدم دریافت وجه برای برگشت آمبولانس
 • رایگان بودن آمبولانس در موراد زایمان روستایی و انتقال بین شهری به مرکز تشخیص درمانی سطح 2
 • رایگان بودن هزینه آمبولانس جهت انتقال بیمار جهت امور پیش بیمارتسانی به مراکز تشخیص درمانی سطح 2
 • تفاوت تعرفه هنگام حمل بیمار توسط آمبولانس تیپ A یا تیپ B
 • تفاوت تعرفه آمبولانس در بخش دولتی و غیر دولتی
 • تفاوت هزینه آمبولانس در بخش دولتی یا خصوصی
 • جابجایی بیمار در زمان های پیک ترافیک شهری ابتدای صبح، نزدیک ظهر و حوالی غروب
 • نیاز بودن به پرستار و تزریقات هنگام درخوسات آمبولانس
 • تاثیر عمر آمبولانس در تعرفه های آن

تعرفه آمبولانس دولتی و مکان های استفاده از آن

 1. شاید شما مسئول مسابقات ورزشی ویا مسابقاتی هستید که احتمال صدمه و نیاز به موارد اورژانسی وجود دارد. در این صورت وجود یک آمبولانس در محل میتواند نشان دهنده میزان اهمیت شما برای جان انسان ها و سلامت آن ها باشد واین رفتار قابل تحسین است.
 2. در مکان های عمومی پر تردد همیشه امکان خطا، صدمات و اشتباهات انسانی وجود دارد. پس چنانچه تمهیداتی برای کاهش اثرات منفی این گونه خطر ها و استقرار آمبولانس در محل اندیشیده شود، بسیار مفید است.
 3. آماده بودن آمبولانس دولتی یا خصوصی در مناطق کوهپایه ای ویا هنگام سیلاب میتواند در سلامت انسان ها نقش بسزایی داشته باشد.
 4. شاید شما در حال برگزاری همایش و جشنواره در فضایی باز هستید و در این نوع فضا ها احتمال مشکلات وجود دارد. پس حضور یک آمبولانس میتواند کمک کننده بوده و خیال تان را جمع کند.
انتقال بین شهری و میزان تعرفه آمبولانس دولتی

انتقال بین شهری و میزان تعرفه آمبولانس دولتی

گاهی لازم است بیمار از شهری به شهر دیگر منتقل شود تا خدمات بهتری به او ارائه شود. یعنی شرایط بیمار در حالت ویژه ای است ویا بیمار در شهرستانی زندگی می کند که تمامی امکانات درمانی در آن وجود ندارد. البته در ایران تمامی نقاط مجهز به آمبولانس و مراکز درمانی است و جای نگرانی نیست و کم پیش می آید لازم باشد فردی از شهری به شهری دیگر منتقل شود. مگر اینکه بیمار در حالت فوق العاده قرار دارد و برای حفظ سلامت او لازم است در بیمارستان ویا مرکز درمانی باشد که پیشرفته بوده و بهتر به وضعیت بیمار رسیدگی شود.

تعرفه آمبولانس دولتی در طرح تحول سلامت

در سال 93 تعرفه آمبولانس در بخش طرح تحول سلامت رایگان بوده است. همچنین بیمارانی که با آمبولانس منتقل شده اند و در بیمارتسان های دانشگاهی بستری بوده اند، خدمات و تعرفه آمبولانس رایگان بوده است. طرح تحول سلامت در جهت آرام بودن خیال بیمار و دادن خدمات بیشتر به اوست و مسئله آمبولانس فقط یک مورد میباشد. این موضوع مخصوصا در مسائل زایمان و انتقال مادر توسط آمبولانس بیشتر اهمیت پیدا میکند.

کادر پرستاری و پزشکی مجرب در تعرفه آمبولانس دولتی

کادر پرستاری و پزشکی مجرب در تعرفه آمبولانس دولتی

هنگام نقل و انتقال بیمار با آمبولانس گاهی لازم میشود که پرستار مجرب همراه کادر درمانی باشد. همچنین گاهی نیاز به تزریقات مانند واکسن، دارو و سرم وجود دارد. این ها در تعرفه آمبولانس تغییر ایجاد میکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مبحث آمبولانس میتوانید با همکاران سایت تماس گرفته و مشاوره های لازم آمبولانسی دریافت نمایید.

تعرفه آمبولانس دولتی در ماشین تیپ A یا B

بعضی بیماران شرایط خاصی دارند و انتقال آن ها نیازمند دستگاهه ای پیشرفته است. در این نوع مواقع ماشین های تیپ A یا B آمبولانسی وجود دارد که هرکدام خدمات خاص خود و دستگاه های مجهز نیاز خود را داراست. هنگامی که شرایط بیمار سخت است و تجهیزات پیشرفته نیاز دارد از ماشین تیپ B استفاده میشود. هزینه خدمات آمبولانس برای بیمار بین تیپ A و B تفاوت دارد.

پست قبلی
پست بعدی